Kołdry

Zaprojektowana lekkość

Puchowe kołdry tworzone są z myślą o komfortowym oraz przyjemnym śnie. Na etapie projektowania i szycia stosowany jest tzw. zimny szew czyli odpowiednie zszycie warstw materiału ze sobą. Jest to technika, w której rezygnujemy z tzw. Taśm dystansowych umożliwiając tym samym szybsze uwalnianie się nadmiaru ciepła, jaki zgromadzi się w kołdrze do atmosfery. To pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury podczas snu. Dodatkowo dzięki szyciu metodą mniejszych kaset, zyskujemy efekt lekkości, tak ważny zwłaszcza podczas letnich nocy. Kasetonowa technologia zapobiega przemieszczaniu się puchu wewnątrz kołdry, dzięki temu pozostaje ona puszysta i równomiernie wypełniona na całej swojej powierzchni przez długie lata.

Odprowadza wilgoć

Kolejnym ważnym argumentem, przemawiającym za wyborem letnich kołder na ciepłe miesiące jest łatwość radzenia sobie z nadmiarem wilgoci, skumulowanym w kołdrze podczas wyższych temperatur w nocy. Połączenie 100 proc. bawełnianej tkaniny z niską gramaturą oraz wysokiej jakości puchem gęsim, pozwala utrzymywać suchą pościel przez całą noc. Bardzo istotny w tym wypadku jest zwłaszcza puch, który dzięki swoim naturalnym walorom jest wyjątkowo skuteczny na tym polu. To właśnie dlatego – dla osób zmagających się z nadmiernym poceniem podczas snu – kołdry z puchu gęsiego są szczególnie rekomendowane.

Pochodzenie oraz przetwarzanie puchu

Jeżeli już jesteśmy przy puchu gęsim, to warto wspomnieć tutaj o wyjątkowych cechach tego wypełnienia. Panujący w Polsce klimat umiarkowany spowodował, że polskie gęsi na drodze ewolucji wytworzyły opierzenie o doskonałych parametrach izolacyjnych. Puch, który znajduje się w gęsich piórach, chroni zwierzęta zarówno mroźną zimą, jak i pozwala im świetnie sobie radzić z wysoką temperaturą latem. Używanie polskiego puchu w wysokiej jakości kołdrach nie powinno więc dziwić. Jednak tutaj dochodzi kolejny kluczowy aspekt w przygotowaniu wypełnienia, czyli przetworzenie puchu. Ważne dla końcowej jakości są umiejętności przerobienia materiału, tak by nie utracił on swoich najważniejszych właściwości. Dobrze przerobiony polski puch pozwala osiągać najlepsze efekty i umożliwia wyjątkowo komfortowe warunki wypoczynku.

Komfortowy sen

Puchowe kołdry przede wszystkim mają zapewniać wygodny i swobodny sen swoim użytkownikom, dlatego wybierając następną okrywę dla siebie warto pamiętać by wybierać te produkty, które stawiają na jakość wypełnienia oraz precyzję wykończenia. Dobra jakość puchu to dobra jakość snu.