Prosimy o zapoznanie się z INSTRUKCJĄ UŻYTKOWANIA przed rozpoczęciem użytkowania mebli oraz pełne stosowanie zawartych w niej zaleceń.
1. Przy otwieraniu opakowania nie należy używać ostrych narzędzi, gdyż może to spowodować uszkodzenie obicia mebli.
2. Przemieszczając meble zawsze należy chwytać od spodu za sztywne elementy ich konstrukcji nośnej. Niedozwolone jest przeciąganie lub unoszenie mebli trzymając je za poszycie, poduchy, nogi meblowe, ruchome części mebla (okucia, mechanizmy) – ryzykujesz w ten sposób uszkodzeniem mebli.
6. Mebel powinien stać na wypoziomowanej podłodze; nie może stać jednostronnie na dywanie.
7. W przypadku problemów z działaniem elementów ruchomych, takich jak: funkcja spania, funkcja typu relax, podłokietniki, zagłówki, należy bezzwłocznie zgłosić je sprzedawcy.
8. Ważne jest, aby zapewnić właściwe warunki w pomieszczeniach, w których produkt jest eksploatowany lub przechowywany, tj. temperatury od +15°C do +40°C, wilgotność od 40% do 70%. Odległość produktu od czynnych źródeł ciepła nie powinna być mniejsza niż 1,5 metra. W celu uniknięcia procesu blaknięcia tkaniny lub skóry, odradza się wystawiania mebla na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
9. W zależności od rodzaju i grubości obicia mogą powstawać uwarunkowane technicznie wolne przestrzenie (szpary) między częściami mebla.
10. W meblach wykonanych ze skóry mogą wystąpić dodatkowe przeszycia, które nie występuję w meblach wykonanych z tkaniny. Jest to uwarunkowane względami technologicznymi.
11. Należy unikać narażania tapicerki na mocne, punktowe napięcia, których skutkiem mogą być rozejścia obicia lub prucie szwów.
12. W pierwszych tygodniach użytkowania mebla, każdy ich składowy element wydziela tzw. Swoisty zapach nowości, który po krótkim okresie użytkowania zostanie zredukowany do minimum.
13. Nieregularne fałdy, zmarszczki, zagniecenia mogą pojawić się na meblach pokrytych skórą naturalną. Fałdy te powstają w czasie drogi którą meble muszą pokonać do domu Klienta. Wystarczy jednak że postoją w temperaturze pokojowej, odpowiednio złożone a odzyskają swój prawidłowy kształt. Dodatkowo można ręcznie uformować poduszki.
14. W przypadku wymiany produktu w okresie gwarancyjnym Producent zastrzega prawo do  wprowadzenia zmian technologicznych, tj. wymiarów produktu, materiałów stosowanych do produkcji, elementów ozdobnych i ruchomych, funkcji spania, wynikających z konieczności wyeliminowania wad produktu.
15.Prezentowane w naszej ofercie wymiary mebli podane są w centymetrach i mogą różnić się od rzeczywistych do 3-4%.
16. Materiały pokryciowe mogą wykazywać typowe cechy dla tkanin tapicerskich, tj. wrażliwość na dotyk i mienienie się tzn. zróżnicowanie połysku i odcienia uzależnione od kąta padania światła nawet w tej samej partii materiału, mikrofibryzacja włókien (pilling), elektryzowania się.

ZASADY PRAWIDŁOWEJ EKSPLOATACJI I UŻYTKOWANIA MEBLI TAPICEROWANYCH
1. Meble tapicerowane mogą różnić się miękkością siedzisk pomiędzy poszczególnymi elementami kolekcji. Zjawisko takie jest związane z naturalnymi właściwościami materiałów wykorzystywanych jako wypełnienie siedzisk i oparć mebli. Wypełnieniami są zwykle pianki tapicerskie o różnej gęstości oraz sprężyny metalowe i pasy tapicerskie. Ewentualne rozbieżności w twardości siedzisk zachodzące pomiędzy poszczególnymi elementami związane są z różnymi powierzchniami tych elementów. Z reguły twardsze siedziska charakterystyczne są dla mebli posiadających funkcję spania. Jest to zjawisko podyktowane względami technicznymi. Intensywne użytkowanie mebla może również przyczynić się do powstawania różnic w twardości siedzisk, oparć, podłokietników. Jest to zjawisko normalne, uwarunkowane intensywnością użytkowania.
2. Niedozwolone jest siadanie i stawanie (lub obciążanie w jakikolwiek sposób odbiegające od ich przeznaczenia) na oparciach, bokach, podłokietnikach, duże obciążenia mogą narazić meble na uszkodzenie pokrycia, mechanizmów, złamanie konstrukcji nośnej lub deformację elementów miękkich.
3. Nadmierna ilość pościeli w pojemnikach do tego przeznaczonych może spowodować ich zapadanie oraz rozpychanie
4. Sofy z funkcją spania posiadające wbudowany mechanizm przeznaczone są do spania okazjonalnego.

4a.Sofy i narożniki w których zamontowany jest automat do spania codziennego mają poduszki siedzeniowe zamocowane za pomocą zamka krawieckiego oraz rzepów i każdorazowo po złożeniu funkcji spania należy ułożyć je w celu przywrócenia ich pierwotnego miejsca położenia.
5. Wybarwienie elementów drewnianych, tj. nóżki i listwy dekoracyjne, mogą odbiegać od przedstawionych w katalogu, stronie www lub w próbniku. Jest to naturalna cecha związana z różnorodnością struktury, usłojenia i koloru drewna. Dlatego istnieje możliwość wystąpienia różnic w odcieniach pomiędzy próbką a gotowym wyrobem. Jest to szczególnie widoczne przy zamówieniu kolejnego mebla do zestawu.
6. W przypadku domawiania kolejnych wyrobów zastrzegamy, że mogą wystąpić różnice wzoru, odcieni tkanin i skór.
7. W przypadku tapicerowania mebla tkaniną wzorzystą dopuszczalne jest tak zwane „niedopasowanie wzoru”.
8. Meble w jasnych materiałach obiciowych bądź skórach, narażone są na zafarbowanie przez inne tekstylia, szczególnie przez odzież (np. tkaninę typu jeans). Jest to wada tkaniny odzieżowej, a nie pokrowca.
9. Użytkowanie mebli ze skór naturalnych z czasem powoduje zmianę ich wyglądu i cech początkowych. Powstawanie pewnych fałd, zagnieceń, zmarszczeń w pokryciu jest zjawiskiem charakterystycznym i nie oznacza wad jakościowych
10. Meble mogą zawierać kilka znaków pochodzących z różnych błamów skóry, tj: ślady po bliznach, zadrapaniach, ukłuciach, różnice w fakturze oraz odcieniu. Nie świadczą one o wadach, a jedynie są gwarancją autentyczności skóry. Ich obecność nie stanowi powodu do reklamacji.
11. Mebli tapicerowanych nie należy użytkować tylko w jednym miejscu, lecz zamiennie na całej powierzchni siedzisk, aby uniknąć różnic w wyglądzie całego zestawu. Zapobiega to powstawaniu przymarszczeń pokrowców oraz efektu różnicy ocieni na powierzchni tzw. Cieniowania i nabłyszczania.
12. Pilling jest cechą charakterystyczną tkanin szenilowych oraz wełnianych – filcowych. Jest to zjawisko mechacenia się tkaniny i tworzenia grudek na jej powierzchni, które powstają pod wpływem obcych włókien (np. pochodne z odzieży). Pilling jest normalną cechą tkanin, nie zmniejsza wytrzymałości ani żywotności mebli. Efekt pillingu można łatwo usunąć z powierzchni materiału, przy pomocy specjalnych golarek do ubrań, powszechnie dostępnych w sieci sklepów z artykułami gospodarstwa domowego.
13. Modeling – formowanie luźnych poduszek oparciowych i dekoracyjnych zaleca się tzw. przeklepywanie poduszek z miękkimi wypelnieniami z częstotliwością w zależności od intensywności użytkowania, takie postępowanie pozwala na długie utrzymanie ich w pierwotnym stanie.
14. Ruchome zagłówki i podłokietniki które są elementami bardzo miękkimi należy podnosić oburącz, chwytając za oba jego końce i unosząc równomiernie w górę do pożądanego położenia. Ponadto konieczne jest regularne formowanie i modelowanie tych elementów, aby zachowały pierwotny kształt.

15. Niedozwolone jest podejmowanie działań skutkujących zalaniem mebla wodą lub inną cieczą (szczególnie niebezpieczne dla mebli mogą być roztwory aktywne chemicznie np. kwasy, alkohole, barwniki, rozpuszczalniki, płyny do pielęgnacji ciała) oraz/lub mechanicznym uszkodzeniem mebla (np. rozdarcie, rozcięcie, przypalenie mebla, rozprucie itp.)
16. W szczególności nie powinno się narażać tapicerowanych powierzchni mebli na mocne, punktowe napięcia np. stawanie na siedzisku stopą, ponieważ ich skutkiem mogą być nadmierne rozciągnięcia, bądź też uszkodzenia materiału obiciowego lub prucie szwów.

UWAGA: WYŻEJ OPISANE ZJAWISKA SĄ CECHAMI CHARAKTERYSTYCZNYMI MEBLI TAPICEROWANYCH I NIE STANOWIĄ PODSTAWY DO REKLAMACJI!